hertz.net.pl

Blog motoryzacyjny

Zakupy

Wycieraczki samochodowe – dobór wycieraczek, pielęgnacja elementu

Jazda samochodem to dla wielu ludzi działania konieczne, służące przemieszczaniu się oraz przewożeniu rożnych rzeczy i przedmiotów. Wśród wielu użytkowników motoryzacji znajdują się również miłośnicy jazdy samochodowej, dla których czynność ta jest przyjemnością i hobby. Jednak, aby jazda była bezpieczna i wygodna należy zwrócić uwagę na kilak elementów wyposażenia auta. Jednym z nich są wycieraczki samochodowe, które zapewniają dobrą widoczność podczas niekomfortowych warunków jazdy. Jakie rodzaje wycieraczek do auta można wyróżnić. Na czym polega odpowiedni dobór wycieraczek? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu? Jak zamontować zakupione produkty?
Rodzaje wycieraczek samochodowych.
Wycieraczki do auta można sklasyfikować według wielu kryteriów. Jednym z nich jest lokalizacja i umiejscowienie elementu. Głównym miejscem instalacji poszczególnych modeli jest przednia szyba, tylna szyba czy klosz świateł samochodowych.
Wycieraczki można także podzielić uwzględniając ich rozmiar. Parametr ten ma znaczenie podczas doboru produktu do samochodów osobowych, ciężarowych czy transportowych.
Wycieraczki samochodowe to również przedmioty, które różnią się miedzy sobą budową, materiałem wykonania oraz wykorzystaną technologią. Należy tu wspomnieć o klasycznych wycieraczkach, częściach bezprzegubowych oraz wycieraczkach hybrydowych.
Zatem, czy dobór wycieraczek jest prosty? Kiedy dokonać wymiany elementu?
Czas wymamiany tego produktu zależny jest od wielu czynników. To, kiedy podjąć się naprawy można wychwycić samemu, sugerując się pewnymi objawami i symptomami. Zmiany należy dokonać gdy:
– na szybie pozostają wyraźne smugi po jej przetarciu,
– pracujące wycieraczki wydają nienaturalne odgłosy – skrobanie po szybie, drgania poszczególnych elementów, pisk czy widoczne tarcie,
– gumowa cześć wycieraczki zaczyna wyraźnie odstawać od pozostałej konstrukcji,
– pojawiają się rysy na szybie, struktura szyby zostanie przerwana przez samą wycieraczkę lub elementy znajdujące się pod nią – małe kamyczki, kurz, itp.
Aby unikać częstej wymiany tego elementu, warto odpowiednio o niego zadbać. Jak zatem pielęgnować wycieraczki?
Pierwszym i najważniejszym zadaniem jest regularna kontrola pióra oraz gumy znajdującej się na przedmiotach. Kolejny etap pielęgnacji to częste czyszczenie elementu z kurzu i innych zabrudzeń. Delikatne odklejanie gumy od szyby, w szczególności w okresie zimowym, gdy wycieraczka ma tendencję do przymarzania do szyby. Ważnym czynnikiem jest także odłuszczanie szyby, które spowolni starzenie się wycieraczek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *