hertz.net.pl

Blog motoryzacyjny

Zakupy

Wybór nagłośnienia w aucie

Kupując nowy samochód, warto zwrócić uwagę na wyposażenie auta. Przy wyborze wyposażenia musimy sobie odpowiedzieć na ważne pytanie- co dla nas jest istotne w aucie, które zamierzamy kupić. Sam wybór auta nie należy do najłatwiejszych. Marka, model, używane, nowe? Pojawia się wiele pytań, na które musimy sobie odpowiedzieć. Gdy już zdecydujemy czy chcemy jeździć dieslem, czy jednostką napędzaną benzyną, gdy już zdecydujemy jaki model nas interesuje, stajemy przed wyborem wyposażenia. Jeśli przy zakupie samochodu odwiedzamy salon dilera, mamy ten komfort, że możemy wybrać wyposażenie typowo pod nas. W samochodzie spędzamy wiele czasu. Podróż na wakacje, podróże do pracy czy na spotkania rodzinne. Nikt nie zaprzeczy, że muzyka w samochodzie jest ważna. Każdy lubi posłuchać swojego ulubionego utworu w drodze na ważne spotkanie czy w stojąc w korku. Jeśli nie jesteśmy osobami, które szczególnie zwracają uwagę na muzykę w aucie, prawdopodobnie zadowolimy się podstawową wersją nagłośnienia. Jeśli jednak nasze ucho jest troszkę bardziej wymagające, warto zdecydować się na wyposażenie auta, które oferuje rozbudowany system audio. Często producenci decydują się na podniesienie jakości dźwięku poprzez montaż subwoofera oraz dodatkowej liczbie głośników o większej mocy. Decydując się na taka wersje wyposażenia, możemy być pewni, że jakoś dźwięku będzie przyjemna, co przełoży się zdecydowanie na komfort naszej podroży.

Nie wszyscy kupują jednak nowe auta. Jak wiadomo, starsze roczniki samochodów nie zawsze nagłośnienie miały na dobrym poziomie. Poprzedni właściciel mógł w ogóle nie zwracać uwagi na ten aspekt. Co w takim przypadku? Jest to idealna okazja, żeby zbudować audio pod siebie, tak żeby dźwięk był idealny dla naszego ucha.

Od czego zacząć?
Ile ludzi tyle gustów. Musimy zdać sobie sprawę, czego tak naprawdę oczekujemy od nagłośnienia. Czy stawiamy raczej na wysokie tony z delikatnym miękkim basem, czy raczej bas musi być mocny wyrazisty i zapewniający nam w gratisie masaż pleców. Jak będziemy znali odpowiedz na te pytania, wtedy jasne stanie się, jaki subwoofer do auta włożyć. Od subwoofera bowiem zależy jaki bas będzie gościł w naszym samochodzie. Trzeba pamiętać jednak, że na tym nie koniec. Do subwoofera potrzebny jest odpowiedni wzmacniacz, który będzie adekwatny do mocy naszego sprzętu. Tu pojawia się kolejne pytanie. Ile kanałów ma mieć wzmacniacz. Czy podłączamy tylko suba, czy również głośniki z przodu?
W myśl jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz, warto zwrócić się o radę do profesjonalistów i odwiedzić zakład zajmujący się car audio, w celu konsultacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *