Renowacja i szpachlowanie auta krok po kroku.

0
204

Renowacja samochodu, pielęgnacja lakieru i jego powłoki to działania, które w szczególności wpływają na wygląd i estetykę karoserii. Działania te pozwalają również utrzymać zewnętrzną powłokę samochodu w dobrej kondycji. Wszelkie procesy lakiernicze minimalizują ryzyko powstawania pęknięć, rdzewienia lub pękania powłoki lakierniczej. Jakie działania warto wykorzystać odnawiając i odświeżając auto? Które czynności pozwolą skutecznie naprawić różnorakie szkody i ubytki lakieru?
Jednym ze skutecznych sposobów wykonywanych w salonie lakierniczym jest szpachlowanie. Czym jest szpachla samochodowa? Kiedy jej używać?
Szpachla samochodowa to produkt, którym w łatwy i bezpieczny sposób można uzupełnić ubytki powstałe na lakierze. Dzięki tej technice nie ma konieczności wymiany całego elementu lub zmiany auta po kolizji czy niewielkiej usterce.
Szpachla posiada wiele ciekawych i korzystnych właściwości. Są nimi m.in.:
– łatwość nakładania – artykuł jest elastyczny i korzystanie z niego nie sprawia trudności, łatwe w modelowaniu,
– odporność na działanie wszelkich nie zawsze korzystnych warunków atmosferycznych,
– posiadają właściwości utwardzające,
– możliwość stosowania na wielu rodzajach powierzchniach,
– wiele innych.
Jak nakładać szpachlę samochodową? Jakie można popełnić błędy?
Szpachlowanie auta krok po kroku – materiały.
Wszelkie prace renowacyjne w tym szpachlowanie, należy rozpocząć od doboru odpowiednich materiałów oraz narzędzi. Wśród popularnych rodzajów i typów znanych produktów znajdują się: szpachla uniwersalna, artykuły z dodatkiem włókien szklanych, szpachla z dodatkiem płynu aluminiowego, szpachlówka wykończeniowa, itp.
Szpachlowanie auta krok po kroku – czynności.
Pierwszym i jednym z najważniejszych etapów jest czyszczenie powierzchni. Dokładne umycie i zdjęcie wszelkich zabrudzeń ułatwi wykonywanie dalszych prac. Kolejnym, bardzo ważnym zadaniem jest neutralizacja rdzy. Usunięcie i pozbycie się rdzawych plam zapobiegnie dalszemu procesowi niszczenia karoserii.
Po wykonaniu powyższych działań należy zastosować podkład epoksydowy, używając odpowiedniego pędzelka lub pistoletu lakierniczego.
Kolejnym etapem jest samo szpachlowanie. Odpowiednio rozrobiony materiału uzupełniający nałożyć na packę, a następnie wypełnić nim wszelkie zarysowania, dziury czy nierówności. Warto tu zwrócić uwagę na to, by powstała powierzchnia była cienka, płaska i nie posiadała żadnych uchybień. Szpachlę należy pozostawić do wyschnięcia. Najlepiej dobrać ten czas, kierując się wskazaniami producenta oraz panującymi warunkami atmosferycznymi.
Kolejnymi etapami renowacji są lakierowanie oraz woskowanie uzyskanej, nowej powierzchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here