Na czym polega woskowanie auta?

0
84

Należy mieć świadomość, że woskowanie nie tylko będzie zabezpieczało samochód przed różnego rodzaju szkodliwymi czynnikami środowiska zewnętrznego, ale również umożliwia zdecydowanie poprawić wygląd lakieru. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wosk wraz z innymi kosmetykami samochodowymi mogą wypełnić mnóstwo niedoskonałości powłoki ceramicznej. Dlaczego warto zdecydować się na woskowanie auta?

Co zrobić przed woskowaniem?

Kierowca powinien przed zabiegiem woskowania bardzo dokładnie umyć samochód. W zdecydowanej większości przypadków do tego celu wykorzystywane są różnego rodzaju szampony czy preparaty umożliwiające usunąć liczne zanieczyszczenia. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większa liczba osób korzysta z glinki czyszczącej. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że nie zawsze będzie to dobry pomysł. Rekomendowane jest bowiem zachowanie szczególnej ostrożności. Do wspomnianej glinki nie mogą dostać się praktycznie żadne zanieczyszczenia.

Nie można zapomnieć o wysuszeniu

Warto wiedzieć, żeby jeszcze przed woskowaniem bardzo dokładnie wysuszyć karoserię. Świetnym rozwiązaniem będzie użycie ręcznika z mikrofibry. Rekomendowane jest również delikatne wypolerowanie samochodu. Jak wiadomo w profesjonalnych warsztatach fachowcy wykorzystują do polerki maszyn z tarczami obrotowymi.

Regeneratory

Należy mieć świadomość, że lakier po pewnym czasie może stać się szorstki i matowy. Można sobie jednak bez żadnego problemu z nim poradzić przez zastosowanie regeneratorów. Warto dopasować je w zależności od określonej połówki. Może być akrylowa, metaliczna lub perłowa. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że praktycznie każde wykorzystanie regeneratora spowoduje, że powierzchnia będzie matowa dzięki woskowaniu. Godny uwagi jest również fakt, że zwiększenie połysku można uzyskać przez zastosowanie politury.

Jak często powinno się powtarzać zabieg woskowania?

Należy mieć świadomość, że według specjalistów woskowanie powinno być wykonywane przynajmniej dwa razy w roku. Jeżeli kierowca nie będzie pilnował wspomnianego procesu, nie może liczyć na zachowanie estetycznej karoserii. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że lakier stosunkowo szybko może tracić blask. Konieczna jest zatem skuteczna ochrona. Rekomendowanej jest woskowanie samochodu w upalne dni w mocnym słońcu. W ten prosty sposób wszystkie wykorzystane kosmetyki samochodowe będą miały możliwość właściwie się wchłonąć, a także stosunkowo szybko wyschnąć. Godny uwagi jest fakt, że najbardziej optymalna temperatura powietrza wynosi od 20 do 25 stopni Celsjusza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here