Licytacja samochodów ze Szwajcarii

0
40
Licytacja samochodów ze Szwajcarii

Na licytacji samochodowej można kupić używane modele nowych samochodów w naprawdę okazyjnej cenie. Na szczególną uwagę zasługują komornicze licytacje samochodów, których celem jest odzyskanie należności przysługujących wierzycielowi.

Aukcja samochodowa

Celem komornika jest zajęcie majątku dłużnika, dlatego składniki majątkowe są wystawiane na aukcje. Licytacje samochodów zachęcają przede wszystkimi atrakcyjnymi cenami. Osoba, która wygra taką licytację może zapłacić znacznie mniejszą cenę za samochód niż wynosi ona na rynku. Jednak warto również pamiętać, że zakup pojazdu związany jest również z dużym ryzykiem. Licytant nie ma możliwości sprawdzenia stanu technicznego pojazdu. Jedyne informacje na temat samochodu znajdują się w ogłoszeniu i stanowi ono jedyne źródło wiedzy. Zwycięzca licytacji musi mieć także na uwadze, że nie ma on uprawnień do roszczeń, które wynikają z tytułu rękojmi. Jeśli całkowite rozstrzygnięcie sprawy zależy od decyzji sądu to czasami można długo czekać na swoją własność. Ogłoszenia o licytacjach samochodowych można znaleźć w lokalnej prasie oraz w internecie. Dostępne są specjalne strony internetowe, które zajmują się publikacją takich ogłoszeń. W ogłoszeniu musi znaleźć się przede wszystkim cena wywoławcza, opis techniczny auta i jego dane oraz data i miejsce licytacji. Czasami można również trafić na zdjęcia pojazdu oraz historię napraw. Warto zauważyć, że bezpośrednio przed licytacją jest możliwość obejrzenia pojazdu. Do wzięcia udziału w licytacji nie jest potrzebna wcześniejsza deklaracja. Wystarczy być w odpowiednim miejscu o ustalonej wcześniej porze.

Miejsce licytacji

Trzeba posiadać dowód osobisty oraz oczywiście odpowiednią sumę pieniędzy, która będzie służyć do licytacji. Czasami warto wcześniej wykonać połączenie, żeby dowiedzieć się, czy dana licytacja na pewno będzie miała miejsce. W niektórych przypadkach licytacje samochodowe zostają odwołane w ostatniej chwili, ponieważ dłużnikom czasami udaje się uregulować należności. Żeby licytacja się odbyła potrzebne są przynajmniej dwie osoby. W przypadku jednej osoby cena wywoławcza jest równa 75% sumy oszacowanej. W przypadku minimalnej liczby osób zainteresowanych cena wywoławcza to 50% sumy oszacowania. Należy pamiętać, żeby na początku wpłacić wadium, które stanowi 10 procent wywoławczej ceny. Po zakończonej aukcji wadium jest oczywiście zwracane uczestnikom aukcji, natomiast jej zwycięzca wpłaca sumę pomniejszoną o wartość wpłaconego wcześniej wadium. Zwycięzca musi również wypłacić komornikowi 20 procent kwoty wylicytowanej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here