Jaki odmrażacz do szyb wybrać?

0
123

Latem i wiosną komfort jeżdżenia samochodem jest znacznie wyższy niż zimą. Dlaczego? Otóż zimą temperatury często potrafią sięgać poniżej zera i szyby naszych samochodów co rano muszą być odśnieżane a później oskrobywane. To sprawia, że jesteśmy zmuszeni nie tylko wstać wcześniej, by doprowadzić swój pojazd do porządku, ale także tracimy na to dużo energii. Aby jednak ułatwić sobie życie, warto zastanowić się jaki odmrażacz do szyb wybrać?
Na rynku motoryzacyjnym znajdziemy dziś kosmetyki do pielęgnacji samochodów różnego rodzaju, dzięki czemu każdy znajdzie dla swojego auta perfekcyjne rozwiązanie.
Pierwszym z często wybieranych odmrażaczy jest spray marki Bottari. Jego głównym atutem jest ekspresowe roztapianie lodu, co pozwoli zachować szyby nienaruszone i niezarysowane po innych mechanicznych próbach usunięcia zamarzniętego śniegu. Dodatkowo, ma szeroki spust zapewniający maksymalny komfort użytkowania, a możliwość regulacji między mgiełką a skoncentrowanym strumieniem pozwala na precyzyjne oczyszczenie szyby w każdym miejscu.
Godny polecenia jest także odmrażacz firmy Moje Auto. On również w kilka chwil poradzi sobie z roztopieniem warstwy lodu, a na dodatek za ponad pół litra produktu płacimy jedynie 8 złotych. Niestety, w przeciwieństwie do swojego poprzednika, ten odmrażacz nie posiada możliwości wyboru trybu spray/steam.
Produkt Q11 De-icer z najważniejszą funkcją, jaką jest usuwanie lodu, radzi sobie umiarkowanie. W niektórych miejscach na szybie po jego użyciu konieczne jest dodatkowe przetarcie auta szmatką. Posiada on natomiast możliwość regulacji pomiędzy trybem spray’u a skoncentrowanego strumienia, co tak jak w przypadku odmrażacza włoskiej marki Bottari bardzo ułatwia użytkowanie. Dodatkowo, jest bardzo wydajny i w stosunku do jakości i swoich możliwości jego cena jest stosunkowo niska i waha się między 5 a 8 złotych.
Ostatnim, jednak bardzo popularnym wśród kierowców odmrażaczem jest spray firmy Sonax. Jest on mocny i skuteczny, dzięki czemu lód z szyb znika błyskawicznie. Niestety w kwestii użytkowania nie wypada już tak korzystnie jak wcześniej oceniane produkty. Siła pryskania jest na tyle mała, że środek należy wielokrotnie nanosić na powierzchnię samochodu. Ponad to, mgiełka jest bardzo delikatna, a tym samym wrażliwa na podmuchy wiatru, co utrudnia kontrolowanie ilości produktu, która pozostała w opakowaniu. Jego cena waha się w granicach 12-14 złotych.
Na rynku dostępnych jest wiele różnych wariantów odmrażaczy, a producenci, szczególnie w sezonie, starają się coraz bardziej udoskonalać formuły poszczególnych spray’ów, dlatego każdy, nawet najbardziej wymagający kierowca na pewno wybierze coś dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here