Jak rozkodować radio? Kilka praktycznych wskazówek

0
211

Kodowanie radia samochodowego przez producentów ma na celu utrudnienie życia złodziejom. Jednak faktem jest, że stanowi to również problem dla właścicieli urządzenia, kiedy dochodzi do sytuacji, w której należy podać kod do radia, który wcześniej został zgubiony lub zapomniany. Co wtedy? Jak rozkodować radio w takiej sytuacji?

Problem, przed którym staje właściciel radia w wypadku nieznajomości kodu, można rozwiązać na dwa sposoby. Po pierwsze możemy spróbować odzyskać kod na własną rękę, co oczywiście będzie wymagało od nas włożenia pewnego wysiłku w przedsięwzięcie. Drugie rozwiązanie jest prostsze, ale kosztowniejsze, a mianowicie – możemy zgłosić się do specjalistów, którzy nam w tym pomogą.

Jak rozkodować radio na własną rękę?

Na początek zajmiemy się tańszym, ale bardziej wymagającym rozwiązaniem. Na początku spróbujmy odzyskać kod bez angażowania w to specjalisty. Rozwiązań jest kilka.

1. Sprawdzenie czy kod do radia nie został zapisany na naklejkach fabrycznych odtwarzacza – w tym celu należy wyciągnąć urządzenie z deski rozdzielczej.
2. Wygenerowanie kodu do radia za pomocą specjalistycznego programu – takie programy można znaleźć w Internecie. To rozwiązanie wymaga podania numeru seryjnego radia, co również wymaga wymontowania odbiornika. Czasami istnieje możliwość odszukania numeru seryjnego w ustawieniach radia – na wyświetlaczu.
3. Znalezienie pomocy na forach internetowych – w sieci istnieje wiele stron, które starają się odpowiedzieć na pytanie jak rozkodować radio. Warto spróbować zasięgnąć rady u doświadczonych, w tym temacie, forumowiczów.

Jak rozkodować radio z pomocą specjalisty?

Takie rozwiązanie jest zdecydowanie mniej problematyczne, natomiast musimy się już liczyć z poniesieniem pewnych kosztów.

1. Kontakt z autoryzowaną stacją obsługi auta, tzw. ASO – na takie rozwiązanie możemy zdecydować się wtedy, kiedy radio w naszym pojeździe zostało fabrycznie zamontowane przez producenta marki. Wówczas wystarczy podać wymagane dane i potwierdzić prawa do pojazdu. Firma pomoże nam odtworzyć kod do auta. Minus jest taki, że istnieje możliwość rozciągnięcia się tego w czasie. Drugą możliwością jest zaproponowanie przez ASO obsługę serwisową mająca na celu zdjęcie blokady z radia, co niestety będzie się wiązało z dość wysokimi kosztami.
2. Skorzystanie z serwisów internetowych, oferujących możliwość wygenerowania nowego kodu – tego typu serwisy są płatne, dlatego warto jednak poszukać pomocy na specjalistycznych forach.
3. Kontakt ze specjalistą – najtańsza forma w tej kategorii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here