hertz.net.pl

Blog motoryzacyjny

dobry kask motocyklowy
Motoryzacja

Integralny kask motocyklowy – główne cechy produktu

Rozglądając się za różnymi kaskami motocyklowymi, bardzo szybko zaskoczysz się tym, jak bardzo potrafią być one zróżnicowane. Niemalże każdy kask ma swoją specyficzną budowę i pewne cechy szczególne. Zupełnie inaczej będzie ci się jeździć w kasku otwartym, a inaczej w tym szczękowym czy crossowym. Każdy model potrafi oczywiście dobrze zadziałać, o ile tylko będzie użytkowany zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Jeżeli interesuje cię uniwersalny i zarazem dobry kask motocyklowy, w pierwszej kolejności rzuć okiem na model integralny, który na tle pozostałych wariantów wyróżnia się naprawdę wspaniałymi cechami.

Kaski integralne charakteryzuje specyficzna budowa. Nie zawierają one prawie żadnych zbędnych elementów. Przypominają jednolite duże bryły, w których nie ma wielu drobnych detali. Cechuje je dość niska waga, która sprawia, że są one mniej wyczuwalne w trakcie jazdy, a także świetne wygłuszenie, pozwalające ci odgrodzić się od dźwięków emitowanych przez pojazd. Integralne kaski same w sobie są bardzo uniwersalne i przy tym praktyczne. Mogą być efektywnie użytkowane niemalże przez wszystkich motocyklistów. Śmiało skorzystasz z nich zarówno na typowym motorze, jak i na skuterze bądź motocyklu szosowym. Dobry kask motocyklowy musi być też bezpieczny, a ten integralny taki właśnie jest.

Nawet kaski integralne dzieli się jednak teraz na dwa typy produktów, czyli kaski sportowe (inaczej nazywane torowymi) oraz kaski szosowe. Różnią się one od siebie kształtem. On z kolei zapewnia im odmienne poziomy aerodynamiki.

Przeczytaj więcej na autosezam.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *