hertz.net.pl

Blog motoryzacyjny

jak zaadresować paczkę
Mężczyzna

Czy każdy wie jak zaadresować paczkę?

Co jakiś czas każdy ma potrzebę nadania paczki. Jak to zrobić i od czego zacząć? Może stać się nie lada problemem. Właściwy wybór firmy, która się tym zajmie jest kluczowa.

Jak wygląda rynek przesyłek?

Doręczanie przesyłek przestało być domeną Poczty Polskiej. Ogólnie rzecz biorąc, wygląda na to, że ta firma jest raczej w odwrocie. Usługi oferowane na poczcie są niezbyt przyjazne klientom. Jeżeli chcesz nadać przesyłkę w tradycyjny sposób, musisz się liczyć z kilkoma problemami. Przedmiot powinien być zapakowany w nowy czysty karton, w przeciwnym razie nie skorzystasz np. z zadeklarowania wartości. Należy wypełnić ręcznie formularze dostępne tylko na poczcie. No i chyba najgorsze to nadanie paczki co wiąże się z wizytą w placówce poczty i czekaniem w kolejce. Poza tą archaiczną instytucją pozostałe firmy zajmujące się dostarczaniem przesyłek mają dużo lepszą obsługę. Opakowania muszą po prostu chronić zawartość, a formularze adresowe drukowane są w domu.

Gdzie mogę zamówić kuriera?

Każda firma kurierska oferuje swoje usługi przez internet lub telefon. Wybór firmy wiąże się z tym, co chcemy wysłać. Przykładowo, by wysłać paletę z towarem, nie ma zbyt dużego wyboru. Najlepiej skorzystać z usług DPD, gdyż ma najwięcej pozytywnych opinii i przystępne ceny. Natomiast jeżeli planowane jest wysłanie zwykłej paczki. Ilość opcji się zwiększa. Jest tu do wyboru wiele firm takich jak InPost który oferuje dostarczenie kurierem lub samodzielny odbiór w paczkomacie, podobne usługi można uzyskać w sieci Ruch. Firmy bazujące na kurierach to DHL, FEDEX, DPD, UPS. Wszystkie te podmioty wywiązują się ze swoich obowiązków na bardzo wysokim poziomie. Głównym problemem jest to, że mają różne stawki za różne usługi. Nie ma jednej najtańszej lub najlepszej. Każda z nich stara się obsłużyć jak najwięcej klientów i przyciągnąć do siebie nowych. Wybranie najkorzystniejszej opcji wiąże się ze żmudnym porównywaniem ofert różnych firm.

wysyłanie przesyłek

Jak już wiemy, doręczenie przesyłki można zlecić różnym podmiotom. Co zrobić by było to łatwe i przyjemne? Najlepiej skorzystać z oferty allekurier.pl. Na tej platformie za pomocą jednego narzędzia można porównać oferty różnych firm kurierskich i wybrać najbardziej zadowalającą. Strona pozwala na sprawne porównywanie ofert, zapewnia bezpieczeństwo i fachową obsługę.

allekurier.pl to najlepszy wybór?

Ponieważ w ofercie serwisu dostępne są usługi największych i niezawodnych firm kurierskich. Dlatego realizacja doręczenia przesyłek kurierskich poprzez platformę allekurier.pl jest gwarantem bezpieczeństwa i krótkiego terminu doręczenia. Cennik jest dostępny w witrynie internetowej. Obejmuje ceny przesyłek kurierskich krajowych i międzynarodowych. Zawiera podział cen na przesyłki listowe, paczkowe, jak i paletowe. Różnice w wartości usługi w głównej mierze zależna jest od wagi i rozmiarów przesyłki. Paczki dostarczane są na terenie kraju, jak i do większości Państw na Świecie. Aby poznać szczegółowe ceny, należy wybrać konkretnego przewoźnika, a następnie interesujący nas kierunek dostawy. Co więcej, w cenniku można zapoznać się z kosztami opcji dodatkowych oferowanych przez przewoźników takie jak ubezpieczenie, pobranie czy dostawa w sobotę.

Jak zaadresować paczkę?

Jest to, prostsze niż myślisz. Wystarczy zamówić kuriera online przez platformę allekurier.pl. Wszystkie dokumenty zostaną przygotowane do wydruku. Wydrukowany list przewozowy należy umieścić na paczce. Kurier przyjedzie ją odebrać i dostarczy we wskazane miejsce. Co więcej, usługa odbioru z miejsca nadania jest bezpłatna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *