hertz.net.pl

Blog motoryzacyjny

Części samochodowe
Motoryzacja

Części samochodowe – gdzie szukać?

Sezon wiosenny sprawia, że na drogach pojawia się coraz większa liczba pojazdów. Zaczyna robić się również ruch w sprzedaży aut, a także części, które po zimie często są niezbędne w prawidłowym i bezpiecznym użytkowaniu samochodu. Kiedyś zakup dedykowanych części do danego modelu samochodu wymagał przeciągającego się w czasie sprowadzania z zagranicy lub fizycznego poszukiwania na giełdzie lub stacjach demontażu. Obecnie w dobie internetu, mamy o wiele łatwiejszy i szybszy dostęp do potrzebnych nam części.

Zakupy online – część motoryzacyjnego świata

Rozpoczęcie letniego sezonu w przypadku każdego samochodu wymaga wymiany opon. Przy wymianie jesiennej raczej mało kto zwraca uwagę na stan ogumienia, które jest zdejmowane i przechowywane w zapomnieniu przez najbliższe sześć miesięcy. Stąd też bardzo często na wiosnę okazuję się, że letnie opony nie nadają się już do bezpiecznej jazdy i należy zakupić nowe. W przypadku poszukiwania części eksploatacyjnych do aut dobrze jest znać jedno miejsce, w którym można nabyć zarówno te nowe jak i używane. Daje to możliwość swobodnego porównania ofert i dokonania opłacalnego zakupu. Serwisy ogłoszeniowe takie jak np. Pokato.pl oferują części motoryzacyjne, które można znaleźć tu: części samochodowe używane i nowe. Na portalu można zakupić nowe i używane opony, jak również pełne komplety kół. To drugie rozwiązanie jest bardzo wygodne, ponieważ posiadając dwa zestawy felg z oponami można wymieniać je samemu. Oszczędza to czas spędzony u wulkanizatora, jak również same koszty sezonowych wymian.

Jakie opony wybrać?

Wybór opon jest bardzo prosty, zwłaszcza kiedy znamy parametry tych, które używaliśmy do tej pory. Wybierając opony używane dobrze jest skontaktować się ze sprzedającym i dowiedzieć ile sezonów oferowane przez niego ogumienie było używane i w jakim jest stanie, można również poprosić o wysłanie bardziej dokładnych zdjęć bieżnika. Producenci opon umieszczają specjalne oznaczenia na bieżniku, które obrazują czy opona jest jeszcze odpowiednia, czy jednak nie nadaje się już do bezpiecznej jazdy. Jeżeli ktoś bardziej interesuje się motoryzacją to może również zwrócić uwagę na indeksy prędkości, nośności oraz oczywiście sam rozmiar. Kupując całe zestawy wraz z felgami należy sprawdzić czy zmieszczą się one w nadkolach konkretnego modelu auta oraz czy będzie zachowany odpowiedni prześwit. Starsze samochody nie mają zbyt twardego zawieszenia, dlatego zapas jest niezbędny, aby koło nie tarło w nadkole w przypadku dziur, których w polskich drogach nie brakuje.

Sezon letni – nie tylko opony

Robiąc zakupy motoryzacyjne online dobrze jest wybrać miejsce, w którym bez problemu można porównać ceny i skontaktować się ze sprzedającym. To samo dotyczy osób, które chcą sprzedać części do swojego auta.

Przed wymianą opon powinno się również sprawdzić samochód pod względem sprawności części eksploatacyjnych takich jak klocki, tarcze czy chociażby wycieraczki do szyb. Zakup tych wszystkich części w jednym sklepie internetowym na pewno będzie łatwiejszy niż szukanie poszczególnych elementów po oddzielnych witrynach internetowych lub sklepach stacjonarnych. Przy przygotowywaniu auta do sezonu można pokusić się również o wiosenny detailing. Kupienie wosku i odpowiednich ściereczek pomoże wydobyć pierwotny kolor lakieru i nieco odmłodzić nasze auto. Nie wymaga to stosowania skomplikowanych części polerskich, gąbek i wyszukanego sprzętu. Wystarczą podstawowe produkty, nieco cierpliwości i wolnego czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *