hertz.net.pl

Blog motoryzacyjny

Samochody

Co warto trzymać w samochodowym bagażniku.

Samochód stał się dobrem niezbędnym każdego dnia dla większości społeczeństwa. Często jest to główny lub nawet jedyny środek transportu, pozwalający dostać się do pracy. Samochodem wyjeżdżamy w podróże dalsze, na wakacje, ale też w odwiedziny do ciotki czy na zakupy do supermarketu. Łatwo zauważyć, że korzystamy z niego często i spędzamy sporo czasu. Nie da się ukryć, że stłuczki, kolizje czy nawet ciężkie wypadki nie są niestety rzadkością. Do tego doliczyć można różne awarie jakie mogą się w drodze przytrafić w samochodzie, który na pozór jest w świetnej kondycji.
Nie każdy z nas jest mechanikiem, niektórzy coś tam o mechanice wiedzą a jeszcze inni kompletnie nic. Jednak jest kilka rzeczy, które zawsze warto mieć w samochodzie w razie jakiejś awarii, jeżeli Ty nie umiesz się tymi atrybutami posługiwać to zawsze jest szansa, że znajdzie się ktoś życzliwy i udzieli Ci pomocy. W ostateczności przyjedzie znajomy lub mechanik, któremu będzie trzeba zapłacić o wiele mniej za naprawienie drobnej usterki na miejscu niż za lawetę a później naprawę.
Najczęstszą usterką jaka przytrafia się kierowcom to pęknięta opona. Zapasowe koło to rzecz absolutnie wymagana! Lecz, aby takie koło zmienić potrzeby jest lewarek do samochodu.
Awarii koła nie da się przewidzieć, lecz niektóre usterki wynikają często tylko i wyłącznie z winy kierowców, z roztargnienia, małej sklerozy. Rozładowany akumulator to często przyczyna zwykłego zapominalstwa. Chociaż większość nowych samochodów wyłącza automatycznie światła a normalnie ustawione radio wyłącza się wraz z wygaszeniem silnika, to wciąż nie wystarczające zabezpieczenie przed bardzo zestresowanym kierowcą, wychodzącym z auta gdzieś w pośpiechu. Jeżeli akumulator padnie warto mieć w samochodzie prostownik. Najlepiej taki, który sam jest w stanie rozruszać silnik, chociaż wielu kierowców wozi same kable. Te pozwalają naładować akumulator po połączeniu jednego samochodu z drugim, więc tu także potrzebna jest ingerencja z zewnątrz.
Warto zapakować do bagażnika również jakiś drut czy opaskę zaciskową, które nie raz mogą uratować sytuację, na przykład w przypadku urwanej rury wydechowej. Jest wtedy większa szansa, że dojedziemy szczęśliwie na miejsce.
Oczywiście zdarzają się usterki niemożliwe do naprawy w trasie, w takim wypadku zawsze warto mieć wykupione odpowiednie ubezpieczenie albo kontakt do łatwo dostępnej lawety. Niemniej jednak przysłowie „przezorny zawsze ubezpieczony” powinno być maksymą kierowców. Oby każdy docierał bezpieczne do celu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *